Op mijn werk doen we veel zaken met busfabrikant Marcopolo in Coimbra, Portugal. Regelmatig wordt er over een weer gebeld en gemaild. Vol spanning volgen we dan ook de bosbranden in Portugal, zeker toen we een tijdje terug hoorden dat er ook bij Coimbra brand uitgebroken was.
Vandaag stuurden een Portugese ‘collega’ foto’s van de brand. Erg indrukwekkende foto’s waarop goed te zien is hoe enorm de vuurzee is. De onderstaande foto’s zijn gemaakt aan de rand van de stad.



Er zijn tientallen huizen verwoest en in de stad hing dikke rook. Volgens onofficiële schattingen is dit jaar al 200.000 hectare bosgebied door brand verwoest en zijn er de afgelopen maanden zeker veertien mensen overleden als gevolg van het vuur. Het meest trieste is nog dat in de meeste gevallen de branden aangestoken zijn met deze rampzalige gevolgen.
En over de rampzalige gevolgen van brand, kunnen mijn collega’s bij onze vestiging in Middelharnis inmiddels ook meepraten! Vanmiddag werden we gebeld door de brandweer in Middelharnis. Er was brand uitgebroken in het pand naast onze vestiging daar. Iedereen was geëvacueerd, maar de brandweer was nu op zoek naar de sleutelhouder van het pand. De brandweer moest het pand weer in om te zorgen dat de brand niet oversloeg.
Met drie man zijn we gaan bellen, om zo snel mogelijk een van onze collega’s in Middelharnis via hun mobieltjes te pakken te krijgen. Inmiddels waren zij natuurlijk buiten en waren onvindbaar tussen alle ramptoeristen. Vrij snel hebben we uiteindelijk iemand te pakken gekregen, die gezorgd heeft dat de brandweer binnen kon.
Het personeel was allemaal veilig buiten, de vrachtwagens waren allemaal in veiligheid gebracht en het laatste wat ik hoorde, voor ik om vijf uur naar huis ging, was dat men alle gasflessen uit het pand ging halen. Aangezien ik vanavond naar een vergadering van Michelle’s turnvereniging moest, heb ik geen nieuws kunnen zien. Ik heb alleen dit berichtje gelezen! Ben benieuwd hoeveel Bluekens-vestigingen we morgen nog hebben! Misschien valt het mee; tenslotte leveren wij ook fantastische brandweerwagens!


Ik snap niet wat iemand er toe beweegt om bewust brand te stichten, opsluiten die hap!
Jemig wat een spectaculair dagje Nicki.. kun je straks nog wel slapen? Die branden in Potugal zijn inderdaad erg indrukwekkend.. stuur die foto’s op naar de telegraaf..
Trusten meis.. ik ga ook duiken.
Update:
Mijn collega’s in Middelharnis zijn weer gewoon aan het werk. Ze mochten gisterenavond rond half zes het pand weer in. Geen brand en geen schade dus! ’t Viel allemaal erg mee, gelukkig! 😀
Gelukkig maar dat het allemaal mee viel 😛
Prachtige foto`s trouwens
Inmiddels een collega uit Middelharnis aan de telefoon gehad. Het pand van de buren staat nog steeds in brand, er hangt veel rook, het stinkt enorm en het regent as! Geen pretje dus om temidden van die puinhoop te moeten werken! 🙁
het is inderdaad niet leuk daar, het ergste is dat de meeste branden zijn aangestoken.
By the way, wij zijn weer terug van vakantie.
Die brand is nu toch wel geblust? Het is al de 11de!
Hoi hoi, dank je voor je bezoek, ik ben nog lang niet bij gelezen met alle logjes maar dat lukt me vast ook niet meer.
Indrukwekkende foto’s en huiveringwekkend. Kunnen we ons niet voorstellen hier.
Afschuwelijk die bosbranden, hebben we in Italie ook last van. Dit jaar gelukkig nauwelijks. Bijna altijd aangestoken, hoewel het soms, als het erg droog is, genoeg is als je een brandende sigaret uit de auto gooit …