Sinds ik de app die mijn planten in leven moest houden van mijn telefoon heb gegooid, gaat het een stuk beter met mijn plantenkinderen. Oké, mijn dieffenbachia is bijna dood. Maar de varen die ik kocht om mijn overleden graslelie te vervangen leeft nog steeds. En de pannenkoekplant-baby die ik van Michelle kreeg, doet het goed. En ik heb zelfs een peperomia die in bloei staat. Ik geef de boel nu een keer per week water. En ik heb mijn planten namen gegeven. Misschien ligt het daaraan, maar het gaat best goed.
Zo goed dat ik het aan durfde om voor Moederdag een grote plant cadeau te vragen. En zo kwam Bert in mijn leven. Bert is een zogenaamde gatenplant en neemt een prominente plaats in de woonkamer in. Het is dus van het grootste belang dat ik Bert in leven houd. Ik zette Bert in een mooie pot en hield ‘m angstvallig in de gaten.
Maar Bert doet het goed! Het duurde niet lang of ik zag dat Bert een nieuw blad kreeg, dat ik juichend welkom heette. Ik prees Bert uitbundig en vertelde hem hoe ontzettend knap ik het wel niet vond dat hij zomaar een nieuw blad had gemaakt. Dat vond Bert zó leuk dat hij vrolijk nog wat nieuwe bladeren ontvouwde. En toen werd ik een beetje ongerust.
Want het begon er naar uit te zien dat ik Bert al zou moeten verpotten. Dat de sierpot die ik speciaal voor Bert gekocht heb nu al te klein was geworden. Dom ook om zo’n kleine pot te kopen maar eerlijk gezegd had ik niet verwacht dat Bert zo zou groeien. We kennen tenslotte allemaal mijn reputatie met planten. Dus ging ik op zoek naar een nieuw huis voor Bert. Ik vond een mooie grote mand van zeegras en ging aan de slag.
Geruststellend sussend heb ik Bert uit zijn te kleine pot gehaald en in de mand gezet. Met lekkere verse potgrond erbij. Daarna heb ik ‘m lekker een beetje drinken gegeven en gezegd wat een stoere vent hij toch is. Ik denk dat het wel goed komt met Bert in zijn nieuwe huis.
En ik denk dat ik voor mijn verjaardag een nieuwe plant vraag. Voor in het oude huis van Bert. Het begint weer ergens op te lijken.
Nog even en je woont in de Hortus 🙂 Maar fijn dat je planten het nu goed doen.
De Hortus Heemkerksius.
Bert ziet er goed uit in zijn zeemand! En nu maar flink tegen hem aan kletsen zodat hij nog meer groeit : )
Bert gaat als een tierelier!
Ziet er goed uit! Ik heb ook steeds meer groen in huis wat het verbazingwekkend goed doet. Ik heb het maar niet over de planten in onze nieuwe tuin, dat gaat wat minder helaas :’)
Maar daar kun je het weer de schuld van geven.
Dieffenbachia’s en ik zijn geen vrienden. Mijn gatenplant is daarentegen een van mijn beste buddy’s, want die is inderdaad niet zo moeilijk.
Ik vond het zo knap van mezelf. En nu zeg jij dat die plant gewoon makkelijk is. Tssss.
Je hebt natuurlijk nu pas de juiste plant! Om een plant “in de gaten te houden”zal zo’n plant toch gaten moeten hébben, en Bert heeft ze!
Bert krijgt steeds meer gaten.
Ahhh een monstera. Die groeit harder dan jij verpotten kan.
Ik merk het. Ik denk dat we binnenkort groter moeten gaan wonen. Bert en ik.
En dan heb je ineens toch groene vingers
Stttt! Ik klop even af.
Gij bent goed bezig. NEt als Bert!
Ik ben fier op Bert.
Bert is een knapperd maar zou hier buiten aan het spelen zijn. Had ook een pannenkoekplantje gezien maar ja die moet dus binnen en daar hou ik niet van. De pot vind ik wel mooi trouwens.
Ja, maar…. Bert is toch een kámerplant?
Plant Ernie zou zomaar de volgende aanwinst kunnen zijn…
Kijk! De naam hebben we al. Nu de volgende plant nog!
Bert gaat je nog een oerwoud bezorgen! Is het geen Tarzan?
Doet me denken aan Tarzan’s laatste sprong:
“Potver! Wie heeft die liaan ingezeept?”
Haha! Heerlijk herkenbaar, hier kreeg ik een plant van vriendin en hij groeit alsmaar groter. Hoe blij kun je dan zijn hè? Goed bezig jij, fijn!
Ik word inderdaad heel blij van Bert.
Wat een mooie plant!!
Overigens blij te lezen dat ik dus niet de enige ben die staat de juichen bij mijn plantenkinders wanneer er weer een nieuwe stengel zichtbaar is
Kun je ook stekken met Bert?? Bert Jr hahaha.
Oeh! Dat moet ik uitzoeken! Ik wil een Bert Jr!
Haha, pas maar op dat Bert niet jaloers wordt met een nieuwe plant erbij.
Ik zal eerst overleggen met Bert. Even vragen wat voor plant hij erbij wil.
Als je zo doorgaat heb je binnenkort een moestuin (op balkon eventueel)!
Heb ik aan gedacht. Maar dan moet ik gaan koken.