‘Ga je mee gluren bij de buren?’ vroeg mijn schoonzusje. Ha! Ik ben dol op gluren bij de buren dus ik riep enthousiast ‘Ja!’ terwijl ik geen idee had wat ze bedoelde. Het werd me al snel duidelijk dat we niet naar binnen gingen gluren bij haar buren of de mijne maar bij vreemden.
Gluren bij de buren is een jaarlijks evenement waarbij mensen door heel Nederland hun huis of tuin beschikbaar stellen voor amateurkunstenaars die een voorstelling willen geven. De voorstellingen duren ongeveer een half uur en er is van alles te zien. Er zijn dansvoorstellingen, cabaretvoorstellingen, muziekuitvoeringen en kindervoorstellingen. We bekeken het programma, planden een route en kozen drie acts uit.
En zo zat ik dus ineens op een bloedhete zaterdagmiddag bij een alleraardigst jong stel in de achtertuin te kijken naar Benjamin van Leeuwaarde die het verhaal vertelde over zijn grote liefde in Brazilië; zijn dochter. Knap om zo maar drie kwartier vol te praten. Grappig maar ook mooi. In de volgende achtertuin luisterden we naar Country Cousins. Leuke muziek van relaxte mensen die een half uurtje verschillende nummers speelden terwijl wij lekker in de schaduw zaten te luisteren.
Onze planning bleek niet helemaal te kloppen. Na dit optreden waren we te laat voor het laatste optreden. Het was ook ongelofelijk warm dus besloten we het voor gezien te houden en naar huis te gaan. Maar leuk was het zeker!
Gluren bij de buren heeft een zomereditie waarbij optredens in tuinen worden gegeven en een wintereditie waarbij de optredens in huiskamers plaats vinden. Het is een landelijk evenement met optredens in verschillende gemeenten. De optredens zijn gratis maar een kleine donatie wordt op prijs gesteld. Zondag 1 februari 2026 staat de wintereditie op het programma. Een aanrader!
Foto van het Instagramaccount van Benjamin van Leeuwaarde

Ik dacht even dat je onze medeblogster de denkende Laura had gezien. Zij is met enige regelmaat een act bij Gluren bij de Buren.
Ik moest ook aan Laura denken inderdaad! En ik had het vooroordeel dat dit meer een Randstad-ding was, maar toen ik net op hun site keek, is het tegendeel bewezen.
Wat klinkt dat superleuk zeg! Ik kan me voorstellen dat je hiervan genoten hebt. Het heeft ook iets warms en hartelijks dat mensen hun huizen zo openstellen.
Wat klinkt dat leuk! Ik had er nog nooit van gehoord. Fijn dat je zo’n gezellige dag had
Iedere keer neem ik me voor om ook eens te gaan maar het is er nog nooit van gekomen. Klinkt heel leuk!
Dat was zeker een lekkere warme zaterdagmiddag… Leuk dit soort evenementen.
Van het bestaan wist ik wel maar het is er toh nog nooit van gekomen om er ook te gaan kijken. Wel ees op de variant dat je de tuinen mag bekijken.
Ik ken het helemaal niet, wat een leuk idee!
Zo hadden jij en je zus een super leuke zaterdagmiddag. Ik ken het concept ook, maar misschien moet ik me ook maar eens laten verrassen bij (derlnemende) buren
Oh dit kende ik nog niet en klinkt toch wel heel erg tof <3
Zo, computer gemaakt en vakantie voorbij, dus weer even een rondje doen.
En wat lees ik: gewoon helemaal alleen op vakantie geweest naar Griekenland! Stoer! En hoe mooi dat je er zo van genoten hebt!
Wat een super initiatief. Leuke naam ook!
Ik heb er al meermaals van gehoord, maar nog nooit zelf gaan kijken. Fijn dat jij het zo leuk vond!
h5cqa3
Mooi geschreven